Katalogas


Dviračio matmenų parinkimas

Ypač svarbu perkant naują dviratį – parinkti jį pagal savo ūgį bei svorį. Pamirškite apie plieno, aliuminio ir titano privalumus ar trūkumus. Nekreipkite dėmesio į palyginamuosius testus madinguose dviračių žurnaluose. Už viską svarbiau, kad jums pasirinktas naujas dviratis tiktų pagal Jūsų ūgį bei svorį.

Dviračio matmenys turi užtikrinti Jūsų patogią sėdėseną, atsižvelgiant į važiavimo stilių. Tam reikalinga įvertinti daugelį faktorių. Juk dviračio aukštis nustatomas vieninteliu parametru – ilgis vamzdžio esančio po sėdyne – kas labai patogu gamintojams bei pardavėjams.

Svarbu ir tai, kad daugumos šiuolaikinių dviračių vairo aukštis nereguliuojamas, svarbiau parinkti tinkamą atstumą nuo balnelio iki vairo. Po to taisyklingą kojų padėtį pasieksime reguliuodami balnelį (keičiant jo aukštį bei horizontalumą).

Egzistuoja daugybė dviračio gabaritų nustatymo formulių. Bet vienos jų reikalauja sudėtingų antropometrinių matavimų, kitos – pernelyg supaprastintos.

Visos formulės ir taisyklės neįvertina pilnai visų individualių anatominių ypatybių bei įpročių, važiavimo stiliaus. Visa tai, galų gale, visas formules daro mažai naudingomis.

Iš tikro šiuo metu nėra universalių formulių bei sistemų, kaip tiksliai perskaičiuoti dviračio matmenis. Nuosava patirtis – vienintelis teisingas sprendimas.

Atgal